W rękawie pneumatycznym

Drenaż limfatyczny

Jest to zabieg odchudzając – antycellulitowy. Presoterapia inaczej drenaż limfatyczny jest to pneumatyczny masaż uciskowy. Działa bezpośrednio na układ limfatyczny i krwionośny. Presoterapia odbywa bardzo ważna rolę w terapii antycellulitowej.

Odpowiedni ucisk struktur naczyniowych i limfatycznych pobudza cały układ limfatyczny do zasilania organizmu w tlen i substancje odżywcze,przyśpiesza eliminacje płynów i zalegających odpadów metabolicznych – toksyn, które przyczyniają się do powstawania cellulitu. Dodatkową zaletą presoterapii jest poprawa samopoczucia pacjenta i efekt „lekkości ciała”.

Urządzenie wykorzystuje pompę próżniową, która wypełniając w odpowiedniej kolejności komory kombinezonu ciśnieniowego, oddziałowuje na poszczególne partie ciała.

Rodzaje zabiegów presoterapii:

Leczniczy drenaż limfatyczny:

  • rozwiązuje problem ciężkich, opuchniętych nóg.
  • Usprawnia krążenie dzięki czemu zapobiega tworzeniu się zmian zastoinowych w kończynach dolnych, co z kolej pomaga zapobiec powstawaniu groźnym schorzenia jak zakrzepica żył.

Odchudzający masaż uciskowy:

  • usuwa zastoje limfatyczne, dzięki czemu niweluje obrzęk a ponadto usprawniając krążenie poprawia trofikę(funkcjonowanie) tkanek przez co proces odchudzania jest bardziej efektywny. Warto połączyć ten zabieg z sauną czyli infrared dla lepszego efektu.

Antycellulitowy masaż presoterapetyczny:

  • w połączeniu z sauną na podczerwień pozwala skutecznie rozwiązać problem cellulitu.
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
Drenaż limfatyczny dębica